Dursun Özbek’ten TFF için erken seçim açıklaması! Kulüpler Birliği bildirisine tepki

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek Kulüpler Birliği’nin temsilcisi olarak Riva’da TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ile seçim tarihi için görüşme yaptı.

Özbek’in toplantıdan çıktıktan sonra yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “Cuma akşamı Kulüpler Birliği sadece 3 kulübün onayladığı bir kamuoyu açıklaması yayınladı. Bundan evvel de soruldu görüşlerinizi bildirin diye. Galatasaray’ın okumasına bile fırsat olmadan bu yayına koyuldu. Ben de genel sekreteri aradım, sadece 3 kulüp görüş bildirmiş dedim, konuştum. Ama neticede ok yaydan çıkmış oldu. Neticede biz bugün heyet olarak, bu toplantıya geldik. Amaca ulaşmak için konulan bu bildiriyle amaçsız, sabote edilir hale geldi. Biz uzlaşma konusunda aynı şekilde düşünüyoruz. Biz uzlaşalım derken siz zehir zemberek bir bildiri koyuyorsunuz.

‘TFF SEÇİM TARİHİNİ DEĞİŞTİRME NİYETİNDE DEĞİL’ 

TFF, seçim tarihi olan 18 Temmuz’u değiştirmek niyetinde olmadığını söyledi. Bunu TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi bizzat söyledi. Seçim tarihi 18 Temmuz olduğuna göre 3 aylık bir süre var. Yeni adaylar çıkması ve çok adaylı bir seçim olması lazım.”

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x