Giyim devi iflas etti! 100’den fazla mağazasını kapatacak

Express, Bonobos ve UpWest markalarıyla tanınan şirket, Delaware’deki iflas mahkemesine yaptığı başvuruda hem varlıklarının hem de yükümlülüklerinin 1 milyar ila 10 milyar dolar arasında olduğunu açıkladı.

YENİ FİNANS DİREKTÖRÜ ATANDI

İflas duyurusuna eşlik eden stratejik bir hamleyle Express, Mark Still’i yeni Finans Direktörü (CFO) olarak atadı. Still bu görevi Kasım 2023’ten bu yana geçici olarak yürütüyordu.

HANGİ MAĞAZALARI KAPANACAK?

Mağaza kapanışları Salı günü başlayacak ve yaklaşık 95 Express perakende satış noktasını ve UpWest mağazalarının tamamını kapsayacak. Ancak kapanacak mağazaların belirli yerleri açıklanmadı.

Şirketin web sitesinde belirtildiği üzere, Express şu anda Amerika Birleşik Devletleri ve Porto Riko’da yaklaşık 530 perakende ve Express Factory Outlet mağazasının yanı sıra yaklaşık 12 UpWest perakende mağazası işletmektedir.

TÜKETİCİ TALEBİ GİBİ ZORLUKLARLA KARŞI KARŞIYA KALDI

1980’de kurulan perakendeci, değişen harcama alışkanlıkları ve temel olmayan mal kategorilerinde artan fiyat duyarlılığına bağlı olarak zayıflayan tüketici talebi gibi zorluklarla karşı karşıya kaldı.

Finansal yeniden yapılandırmaya yardımcı olmak amacıyla Express, mevcut kredi kuruluşlarının bazılarından 35 milyon dolarlık yeni finansman sağladı. Şirket iflas süreci boyunca normal faaliyetlerini sürdürmeyi hedefliyor ve mahkeme gözetiminde bir satış sürecinin ortasında bulunuyor.

Ayrıca Express, perakende mağazalarının ve operasyonlarının önemli bir bölümünün satın alınması için WHP Global liderliğindeki bir konsorsiyumdan bağlayıcı olmayan bir niyet mektubu aldığını açıkladı. Toys “R” Us ve Anne Klein gibi diğer moda markalarının sahibi olan bir marka yönetim firması olan WHP Global, geçtiğimiz yıl Express’in %7,4 hissesini satın almıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x