Mehmet Özdilek’ten Beşiktaş yorumu! ‘Oynamak için sahaya gelmişlerdi’

Süper Lig’in 35’inci haftasında Beşiktaş geriye düştüğü maçta Rizespor’u 90+7’de bulduğu golle mağlup etti. Siyah-beyazlıların galibiyetiyle sona eren gecenin ardından spor yorumcuları dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu.

Seyir zevki yüksek bir maç izlediğini dile getiren Mehmet Özdilek, “Seyir zevki çok yüksek bir maçtı. İki takımı da tebrik etmek gerekiyor. Oyunun gidişatında Rizespor’da kazanabilirdi ama bugün daha istekli, arzulu ve ön tarafta daha çok çaba gösteren oyuncular vardı” dedi.

Siyah-beyazlıların golleri duran toptan atmasına dikkat çeken Mehmet Özdilek, “Beşiktaş çok iyi başlamasına rağmen maça geride başladı. Gol sonrası Beşiktaş hemen reaksiyonu gösterdi ve oyuna tekrardan dahil oldu. Genel hatlarıyla daha fazla pozisyona giren, daha fazla topla oynayan, daha fazla şut deneyen kısaca ofansı daha çok düşünen bir Beşiktaş vardı ama ne tesadüftür ki goller yine duran toptan geldi” diye konuştu.

Beşiktaş’ın oyun yapısıyla 3 puanı hak ettiğini belirten Mehmet Özdilek, “Beşiktaş bu sezon duran topları lehine çok iyi kullandı. İkinci gol ise baştan sona geçiş hücumunu çok iyi oynandı. Genel hatlarıyla bakıldığı zaman Beşiktaş’ın daha fazla hak ettiği bir karşılaşma olduğunu söyleyebilirim” yorumunda bulundu.

Beşiktaş’ta futbolcuların kupa maçı öncesi öz güven tazelediğini vurgulayan Mehmet Özdilek, “Beşiktaş bu galibiyetle kupa maçı öncesinde öz güven tazeledi. Beşiktaş’ın tüm oyuncuları bugün iştahlı ve oynamak için sahaya gelmişlerdi” ifadelerini kullandı.

Muleka’nın performansına parantez açan Mehmet Özdilek, “Ön taraftaki oyuncuların sürekli değişerek oynaması Rizespor defans hattını yordu ve dengesini bozdu. Beşiktaş’ın ön hattında sadece Muleka diğer oyunculara nazaran hareketsiz kaldı. Diğer oyuncular gayet iyiydi” dedi.

Beşiktaş’ın iştahının fark yarattığını belirten İlker Yağcıoğlu, “Son zamanlarda izlediğim en iyi Beşiktaş maçıydı diyebilirim. Beşiktaş’ın iştahı ve ön tarafta hızlıca çoğalabilmesi çok fark yarattı bu karşılaşmada” dedi.

Siyah-beyazlıların savunma zaafiyetine dikkat çeken İlker Yağcıoğlu, “Beşiktaş’ın ön tarafında atma sıkıntısı yok ama arka tarafında sezon başından beri devam eden bir gol yeme sıkıntısı var” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş’ın oyununun taraftarı mutlu ettiğini vurgulayan İlker Yağcıoğlu, “Bu takım oynanan oyun Beşiktaş taraftarlarını oldukça memnun etmiştir bu akşam ondan eminim. Hatta maç berabere bitse dahi oyun yeterli olacaktı” diye konuştu.

Siyah-beyazlıların hak ettiği bir galibiyet aldığını belirten İlker Yağcıoğlu, “Beraberlik üstüne galibiyeti almak bir özgüven tazeler. Bundan dolayı bu galibiyet Beşiktaş adına iyi bir skor oldu. ‘Beşiktaş hak ettiği galibiyeti aldı’ demekte hiçbir sakınca yok gibi duruyor” yorumunda bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x